on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

  Український військовий передав до колекції Херсонського обласного ...
05.05.2024, 15:02

На полотнах — троянди, тюльпани, маки та інші квіти. Художниця Яна Голуб'ятникова представила у Херсоні виставку робіт

  Художниця Яна Голуб’ятникова 1 травня презентувала ...
> Персоналії > Візуальне мистецтво > Загороднюк Федір Іванович > Він працює заради насолоди людей

 

Він працює заради насолоди людей

15.02.2007

12 лютого у художньому виставковому залі відкрилася персональна виставка видатного херсонського художника Федора Загороднюка «Суцвіття відомих імен», присвячена 55-річчю творчої діяльності та 85-річчю від дня народження митця.

За будь-яких часів у будь-якому суспільстві є особистості, варті уваги і митців, і тих, для кого вони створюють картини. Приємно вразив той факт, що така важлива для міста і області подія, як персональна виставка Федора Загороднюка, не залишилася непоміченою. Серед гостей, які прийшли на експозицію, люди різного віку, різного роду занять-рідні, друзі, колеги та шанувальники таланту майстра.

Прийшли привітати майстра з днем народження і перші особи міста та області. Міський голова Володимир Сальдо привітав майстра, вручив невеличкий подарунок ювіляру, почесну грамоту «За багаторічну плідну працю та активну життєву позицію, значний особистий внесок у збагачення національної духовної скарбниці».

До поздоровлень приєдналися і помічник міського голови Зоя Бережна, заступник начальника управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації Ігор Мазур, голова Херсонської обласної Спілки художників Володимир Чуприна, голова Дніпровської районної організації Українського Союзу ветеранів Афганістану Юрій Бичковський та багато інших. Вони щиро подякували Федору Загороднюку за ту насолоду, яку він дарує людям своїм мистецтвом, та побажали йому натхнення, наснаги, творчих успіхів, нових досягнень, здоров'я.

Творча путь Федора Загороднюка дуже складна і-багатогранна. Народився художник у 1922 році в с. Гунча Гайсинського району Вінницької області. З 1937 р. по 1941 р. навчався у Херсонському училищі мистецтв, а з 1944 р. по 1950 р. - у Київському державному художньому інституті. Повернувшись до Херсона у 1954 році, активно включився у творчу діяльність як художник, журналіст та викладач. Керував студією образотворчого мистецтва у нашому місті та художньо-виробничих майстернях. На шпальтах обласної газети «Наддніпрянська правда» були розміщені його малюнки з зображенням передовиків сільського господарства та промисловості.

Федір Загороднюк проводив військово-шефську роботу у військових частинах Херсона. Щорічно брав участь у виставках обласного та республіканського, а іноді і всесоюзного та закордонного масштабу. Художник відомий як визначний пейзажист, але основний жанр його творчості - це парадний та представницький портрет. Серед відомих робіт майстра «Прозріла», «Розплата», «Одужуючий» та інші.
Федір Загороднюк-учасник Великої Вітчизняної війни. Брав участь у боях під Вінницею, Харковом, Ростовом і в обороні Сталінграда.

Нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеня, орденом «За мужність», медалями «За бойові заслуги», «За оборону Сталінграда» та «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 pp.», зараз він Інвалід ВВВII групи.

В Томську, де Федір Загороднюк лікувався після тяжкого поранення, розпочалась творча діяльність художника. Митець є членом Національної Спілки художників України та Національної спілки журналістів України, дипломант Міністерства культури та мистецтв України та Національної спілки художників України, ветеран праці.

Експозиція, в якій представлено близько 20 полотен, примітна тим, що всі роботи пензля талановитого майстра відкривають глядачам обличчя відомих людей України, таких як художник Олексій Шовкуненко, або чемпіон світу з боксу Віталій Кличко. Але основна частина полотен митця складається саме з портретів людей, які в свій час прославили херсонський край на теренах України і колишнього Радянського Союзу. Всі портрети визначних земляків, шанованих людей Херсонщини, мають різні характери, різні долі, різні професії. Але Федір Загороднюк об'єднав їх однією ідеєю - «людина працею велична».
Зазвичай твори справляють повне враження про його автора. Але на шпальтах газети краще, ніж поет Василь Гайдамака, про живописця, графіка і портретиста Федора Івановича Загороднюка не скаже ніхто.

Аліна ВОЛКОВА
Херсонський вісник.-2007.-15 лютого

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.