on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

24.03.2023, 16:38

Театральний сезон у Херсоні стартував моновиставою «Кицька на спогад про темінь».

  «Кицька на спогад про темінь» – це постановка ...
24.03.2023, 16:37

Росія планує "юридично" привласнити собі вкрадену колекцію Херсонського художнього музею

  Центр національного спротиву повідомляє, що росіяни мають ...
23.03.2023, 16:03

Фотовиставка "Дні світла: Дух та емоції щойно звільненого Херсона" Антона Балана відкриється в Києві

  Презентація фотовиставки "Дні світла: Дух та емоції ...
> Новини регіону > "Свобода вибору". Херсонцям презентували виставку ізраїльських художників
Всі новини

"Свобода вибору". Херсонцям презентували виставку ізраїльських художників

02.02.2023 16:31

"Свобода вибору". Херсонцям презентували виставку ізраїльських художників

У Херсоні ізраїльські художники презентували свої роботи. Десять офортів з виставки "Свобода вибору" херсонці можуть побачити не лише в обласному муздрамтеатрі, а й на вулицях міста. Детальніше про виставку дізнались кореспонденти Суспільного.

Херсонка Аліна Мох прийшла на виставку ізраїльських художників. Жінка працює у театрі імені Куліша. Вісім з половиною місяців окупації вона пережила у Херсоні. Роботи представлені на виставці, говорить Аліна, для неї приклад перемоги життя над смертю.

"Це дуже велика подія для нашого міста, що культура і мистецтво повертаються в деокупований Херсон. Це об'єднання мистецтва з сучасними технологіями. Це неймовірно, наче якась магія в телефоні. Війна і вибухи несуть за собою смерть, а такі події несуть за собою життя", — каже Аліна Мох.

Виставка "Свобода вибору" стала початком відродження художньої діяльності у звільненому Херсоні, говорить генеральний директор театру Олександр Книга. Тут представлені десять офортів із запланованих авторами двадцяти двох — за кількістю літер ізраїльського алфавіту. Кожна робота, за словами Книги, вражає та надихає.

"Це інтерактивні картини. І чому вони близькі саме до театру — вони оживають, коли можна звантажити спеціальний додаток і навести на картину — вона оживає. У нас дуже багато людей було під час відкриття. І прийшла єврейська спільнота Херсонщини, і художники, і багато людей. І зараз вони приходять. Я спостерігав за людьми, які дивились на ці роботи. І, знаєте, це такий дитячий вираз на обличчі, коли ти дивишся на картинку, яка статична, і вона оживає — це таке цікаве відчуття. І я рекомендую побачити все власними очима", — розповів генеральний директор Херсонського обласного музично драматичного театру імені М. Куліша.

Виставка "Свобода вибору" — частина мистецького проєкту "Емоції друзів", розповів художник і артменеджер Геннадій Гутгарц. На ній представлені роботи художників з Ізраїлю Сергія Бунькова і Тено Соостера. Експозиція складається з двох частин.

"Перша частина — це мультимедійні офорти. Це справжні офорти, я їх так пробую називати, в які син Сергія Максим Буньков додав туди анімації, доданої реальності. Потім якщо ти дивишся на них через спеціальний застосунок — вони оживають, вони починають рухатися, звуковий супровід відбувається. А друга частина — це просто картини Сергія Бунькова, серед них є серія "Україна в вогні", — каже Геннадій Гутгарц.

Херсонщину для презентації виставки обрали невипадково, адже її концепція поєднується з духом українського авангарду та футуризму притаманним місцевим митцям. Проєкт "Емоції друзів" подорожує містами, які постраждали від російської агресії.

"Я розумію, що це дуже актуально, бо люди живуть, місто живе, емоції потрібні. Емоційний стан дуже важкий, у Херсоні, наприклад, дуже швидко звикаєш до постійного артобстрілу. П'ять хвилин не стріляють — ти вже звертаєш увагу на це. Я сприймаю Херсон як місто з історичним та культурним бекграундом. Місто мені подобалась завжди, я його люблю, я відчуваю біль тих людей, що зараз там знаходяться", — говорить Геннадій Гутгарц.

Виставка в херсонському театрі триватиме до середини лютого. Основна її частина розташована в приміщенні, а два офорти — встановлені на вулиці — біля постаменту, з якого окупаційна влада вивезла пам'ятник Потьомкіну.

Джерело