on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

23.07.2021, 13:30

«З Країни в Україну» — розповідаємо про фестиваль, який стартує у Херсоні 7 серпня 2021 року

23.07.2021, 13:26

Коронавірусна виставка буде у херсонському музеї

23.07.2021, 11:01

Прокуратура звернулася до суду для захисту об’єктів культурної спадщини Херсона

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Украинское казачество в Таврии > Возрождение казацкой Херсонщины

Відродження козацької Херсонщини

Таврійська земля - теплий та квітучий край, котрий з давніх часів був справжньою колискою для цілої низки самобутніх етносів, народів з різною мовою, культурою, віросповіданням. Здавен мешкали в цих родючих степах та ланах й наші слов'янські предки, які вже в середньому періоді середньовіччя сформували оригінальну культуру козаків. Перебуваючи в постійному оточенні ворогів: половців, татар, турків, інших кочових племен, - козаки мусили бути в стані одвічної пильності, з малих років вони виховували в своїх дітях мужність, стійкість у боротьбі з будь-яким лихом, любов до рідної землі, традиції православної віри. Водночас йшов також і активний між культурний обмін з іншими етносами Придніпров'я, що знаходить своє відображення у елементах побуту, козацької архітектури, навіть у принципах формування та дії військових загонів.

У двадцять першому столітті славетні традиції придніпровського козацтва відроджують нащадки наших могутніх предків - представники Всеукраїнського козацького війська. Нещодавно було засновано й власний осередок цього війська на Херсонщині - Херсонський окремий козацький полк, що діє під безпосереднім керівництвом Одеського обласного козацького товариства «Південний оперативний козацький округ». У минулу суботу, 4 квітня, в Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбулася урочиста церемонія прийняття у козаки херсонських ентузіастів, які отримали почесні грамоти та козацькі воїнські звання. За давньою традицією, зі словами напуття звернувся до херсонських козаків православний священик, а також Заступник Верховного Отамана ВГО «Всеукраїнське козацьке військо», Головний Отаман Одеського козацького товариства «Південний оперативний козацький округ», генерал-полковник козацтва Володимир Солодських.

Подію коментує Полковий Отаман «Херсонського окремого козацького полку», полковник Вадим Немець: «Я вважаю, що бути козаком для корінного херсонця - це одне й теж, що дихати на повні груди свіжим повітрям. Адже Херсонщина має надзвичайно багату історію розвитку козацтва, підтримання козацьких традицій. Починаючи з заснування Олешківської Січі, козаки розбудовували цей край, здобували собі кращу долю, охороняючи рідну землю від ворогів. Приймали участь козаки й у заснуванні та будівництві Херсона. Тому дуже справедливо, що зараз, у третьому тисячолітті, нове покоління херсонців намагається не тільки відродити, зберегти цю спадщину, але й розвинути її».

Додамо, що вищезгаданим урочистостям передувала цікава екскурсія музейними залами, яка наявно продемонструвала, наскільки впливовою є історія козацтва для розвитку Херсонщини. Адже впродовж трьохсот років - від першого походу козаків на татарську фортецю Тягинь (1492 рік, нині село - Тягинка), до переселення Чорноморського козацького війська з Херсонщини на Кубань (1792 рік) - історія краю була нероздільно пов'язана з волелюбним українським воїнством. Саме про події тих століть розповідає відвідувачам музею експозиція «Козацька давнина».

КОРНАУХОВ І.
Херсонський вісник.-09.04.2009

3. 11.05.2011 06:45
Николай Тараненко

Уважаемый Вадим, я оставил контактные телефоны - звоните 

2. 07.05.2011 19:30
Вадим

Добрый вечер я желаю вступить в ряды казаков сам я уроженец Бериславского района имею воинское звания и хочу реально разобраться как вступить и де и что для это го на да и че серьезно в Херсоне 20 казаков жду ответа спасибо    

1. 25.10.2010 22:39
Николай Тараненко

Цитирую: "Подію коментує Полковий Отаман «Херсонського окремого козацького полку», полковник Вадим Немець: «Я вважаю, що бути козаком для корінного херсонця - це одне й теж, що дихати на повні груди свіжим повітрям. Адже Херсонщина має надзвичайно багату історію розвитку козацтва, підтримання козацьких традицій. Починаючи з заснування Олешківської Січі, козаки розбудовували цей край, здобували собі кращу долю, охороняючи рідну землю від ворогів. Приймали участь козаки й у заснуванні та будівництві Херсона. Тому дуже справедливо, що зараз, у третьому тисячолітті, нове покоління херсонців намагається не тільки відродити, зберегти цю спадщину, але й розвинути її»."

Господа хорошие, из-за таких как господин Немец люди до сих пор плюют в спину проходящему казаку. Имея численность "полка" в 20 казаков человеку цепляют генеральские погоны. О каком возрождении национальных традиций может идти речь, когда сам полковой атаман живет не по казацким традициям? Генерал (да, да, он уже генерал, хотя за какие заслуги мне не понятно) Немец ведет бесчестный образ жизни, занимает деньги у своих же побратимов казаков, и не только у рядовых, но и у казацкой старшины, в частности у атамана Южноукраинского отдельного казацкого полка (1500 долл. США), у атамана Днепровского куреня Херсонского Коша (1500 долларов США, есть решение суда о взыскании с него этих денег), у берегине Южного оперативного казацкого округа (около 1500 долларов США).

Господин Немец обещал директору Детского садика №5 подарить принтер, в итоге, чтобы не уронить честь казачества лично я на свои средства купил принтер, и передал Почетной Берегине полкового отамана Касько Анастасии чтобы та вручила от имени полка этот злощасный принтер. К стати, в отчете о проделанной работе господин Немец тут же доложился начальству: Звіт за серпень 2009 року: "Керівництвом Херсонського окремого козацького полку (ХОКП) проведена благодійна акція, щодо надання матеріальної допомоги дитячому садку № 5 м. Херсон. Безкоштовно передана комп’ютерна техніка, укладена угода про подальшу співпрацю. Діточок освітив представник церкви та провів уроки з біблії. На урочистому святкуванні були присутні представники міськвиконкому м. Херсон, представники інших козацьких організацій.".

И как такой "казак" может говорить о традициях? По традиции его ждет позорный столб и нагайка. И я приложу максимум усилий, чтобы подобные "казаки" не марали честное имя казачества.

С уважением, Николай Тараненко
атаман Днепровского куреня Херсонского Коша Украинского Казачества
мой телефон 44-31-94, 050-531-78-22

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.