on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

10.06.2021, 14:27

Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині

10.06.2021, 14:20

Три пляжі Арабатської Стрілки отримали сертифікат «Блакитний прапор»

10.06.2021, 14:19

Херсонський музей пропонує дітям провести пізнавальні канікули

> Организации > Театр > Международный театральный фестиваль "Мельпомена Таврии" > Всіх друзів муза Мельпомена запрошує на вишуканий бал

 

Всіх друзів муза Мельпомена запрошує на вишуканий бал

01.05.2006

Вісім років тому Мельпомена тихенько постукала у двері херсонського драматичного театру. Чи є в місті любителі сцени? Чи є професіонали? Чи є непосидючі керівники, здатні «пробити» новий проект - новий фестиваль на Херсонщині? Виявилося, все це у нас є. Тоді театральна муза вирішила назавжди оселитися в нашому місті.

Так-так, не в столиці, а в невеликому провінційному південному містечку. А чому б ні? Херсонщина - край театральний, місто корифеїв. Саме тут починали великі постаті української сцени - Кропивницький, Старицький, Оксана Петрусенко, навіть знані російські театральні діячі Шумський та Мейєрхольд колись працювали саме у херсонському театрі. А ще згадаємо одну з найяскравіших зірок радянського кіно - нашого земляка, народного артиста СРСР Євгена Матвєєва, який свою кар'єру розпочав статистом у херсонському театрі. До речі, саме він і відкривав VI Міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії».

Тож Мельпомена взяла театр під своє крило. Вона незримо літає по залу, виглядає із-за куліс, зігріває своїм подихом і надихає на творчість. І так триває вже 8 років. Тож згадаємо, як все починалося. Той перший фестиваль виник під впливом «Таврійських ігор», і придумав його директор херсонського музично-драматичного театру Олександр Книга. А на перших порах завзято допомагала «Мельпомені» команда «Таврійських». А зараз при театрі створено «Фестивальний центр», який протягом року напружено готується до фестивалю - знайомиться з репертуарами, переглядає вистави, веде попередні переговори з майбутніми учасниками та гостями.

Зачарований Таврійськими степами, великим Дніпром та морськими просторами, Херсонський край створює театральне диво. Місто прикрашене театральними афішами. Карнавальна хода вулицями міста, театральний капусник, урочисте відкриття фестивалю, майстер-класи за участю театральних зірок, вечори-знайомства, конференції для керівників театрів, прес-конференції, дискусії і спілкування з колегами, урочисте закриття, феєрверк під зоряним небом, - все це відбувається цілодобово на театральній площі і сценічних майданчиках міста. А найголовніше - глядач може побачити вистави кращих театрів України і близького зарубіжжя.

Калейдоскоп фестивальної афіші пильно розглядає журі фестивалю, до складу якого входять провідні фахівці України в галузі театрального мистецтва, представники Міністерства культури і туризму України, Національної спілки театральних діячів України, Академії мистецтв України, мистецтвознавці та театральні критики.

Херсон перетворюється на великий театр просто неба. Кращі актори великої країни Театр, збираються разом і дарують глядачам вистави українських, російських та світових класиків. Наші друзі зі Львова, Миколаєва, Одеси, Тернополя, Сімферополя, Донецька, Луганська завжди бажані гості і постійні учасники всіх фестивалів. За сім попередніх років таврійська земля зустрічала багато гостей не тільки з України, а й з Росії, Білорусії, Молдови, Угорщини, на фестивальній сцені зіграно 76 вистав. З кожним роком фестиваль поширює свою географію. Кількість учасників збільшується, і, що найцікавіше, збільшується і кількість друзів фестивалю - глядачів, помічників, спонсорів.

А 2006 рік для Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша особливий - ювілейний. Театр не тільки запрошує гостей на VIII Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», а й святкує своє 70-річчя. Зі святом, рідний театру!

А напередодні фестивалю «Мельпомена Таврїї» саме час поспілкуватися з його «хрещеним батьком» - директором Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, завдяки енергії та впертості якого фестиваль вже восьмий рік крокує Херсоном та здобуває популярність не тільки за межами області, а й за межами України.

- Олександре Андрійовичу, чи існує показник того, що херсонський фестиваль набув дійсно всеукраїнського масштабу?
- Звісно. Кияни кажуть, що фестиваль вважається серйозним, коли театрам відмовляють в участі. Ми вже вийшли на той рівень, коли маємо змогу обирати і запрошувати найкращі вистави, декому і відмовляємо. І якщо ще кілька років тому рівень вистав був дуже різним, були і відверто слабкі роботи, то цього року що не вистава - то перлина.

- А взагалі, чи є сенс в провінції створювати такий фестивальний рух? Адже чи не кожен актор чи режисер мріє про славу, про столицю?
- В мистецтві провінції не існує. Коли нещодавно ми були у Києві на гастролях, заступник міністра сказав мені: «Це добре, що до Києва приїжджають театри з регіону, вони заставляють київські театри ворушитися, шукати - бо ті вже своїми містеріями, «голубими» виставами, сумнівними пошуками просто відвадили глядача від театру». А ми тут, у провінції, у повсякденній колотнечі, за відсутності коштів намагаємось щось витворити, щоб глядач прийшов до театру.

У лютому-березні ми працювали повністю на аншлагах. То чи це не показник того, що театр у нашому рідному місті живий? І ще. Пам'ятаєте, як Богдан Бенюк і Анатолій Хостікоєв привозили в Херсон «Білу ворону»? Їм, акторам, киянам, здавалося б, звичним до всього, дуже сподобався прийом, наша херсонська публіка. Навіть на «Таврійських іграх» Микола Томенко питав мене: «Хлопці, що ви зробили? Вони об'їхали пів-України, ні про кого не говорять - тільки про Херсон». То чи є сенс у такому театральному місті, з такою вдячною публікою створювати міцний театральний фестиваль?

- Яких відомих гостей чекає цими днями Херсон?
- Приїдуть ректор університету театру, кіно та телебачення, буде представник Міністерства, дуже зацікавився голова Адміністрації Президента Олег Рибачук сподіваємось на його приїзд. На жаль, не зможуть приїхати, як ми мріяли, ані Ірина Скобцева – дружина нашого земляка Сергія Бондарчука (в неї у цей час запланована участь у закордонному фестивалі), ані Федір Бондарчук (він настільки зайнятий, що не може знайти у своєму графіку навіть шпаринку, говорить, що часом забуває, як його звуть). Але цю ідею ми не полишаємо і вже зараз з ними домовляємось про участь у фестивалі наступного року.

- Чи варто очікувати відкриття якоїсь нової сторінки фестивалю?
- Варто. Ми домовились з університетом театру, кіно і телебачення (це колишній театральний інститут імені Карпенко-Карого), і цілий тиждень при театрі буде відкритий консультативний пункт для майбутніх абітурієнтів саме цього університету. Приїдуть і ректор, і викладачі. Можна прийти і отримати професійну консультацію на предмет вступу до цього навчального закладу.

Цей крок ми зробили не від легкого життя, бо є проблема знайти актора і чимось «спокусити», щоб людина залишилася працювати в Херсоні, а не рвалась до Києву чи іншого більш багатого міста. Подивіться, багато молодих акторів десятиріччями залишаються у столиці на останніх ролях, у театрі Івана Франка наймолодшій Наталці-Полтавці - за сорок! А тут, у Херсоні, молодь буде користуватися попитом, буде грати головні ролі! Таким чином ми намагаємось підготувати майбутніх акторів для свого, херсонського театру.

- Про що мріє директор театру і батько «Мельпомени Таврії» напередодні чергового фестивалю?
- Створити не просто театральний фестиваль, а фестиваль мистецтв - десь до ювілейної, X «Мельпомени Таврії». Щоб від знаменитостей в Херсоні просто темніло в очах. Залучити художників, скульпторів, залишити слід фестивалю в парках і скверах нашого міста. Це було б цікаве - ми ж хочемо розвивати нашу область як туристичну. Тож давайте робити це разом!

Лариса Жарких 
Журнал «Новый фаворит».- май 2006


 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.