on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Теми > Література > З історії літературного Херсону > Зустріч зі справжнім мистецтвом

 

Зустріч зі справжнім мистецтвом

Херсон - місто, що по-справжньому може пишатися не лише захоплюючим історичним минулим, славою потужного індустріального центру Півдня України, але й багатющою культурною спадщиною. Тут плекали свій талант поети та історики, архітектори та художники. Серед них - Олексій Олексійович Шовкуненко - чудовий колорист, Народний художник СРСР, який досконало володів технікою олійного й акварельного живопису, пастеллю та гуашшю. Сімдесят із дев'яноста років свого життя він віддав своїй улюбленій справі: за допомогою олівця, пензля та барв відображати щедру природу, яскраві особистості, котрі зустрічалися на довгому життєвому шляху майстра. Він закінчив Петербурзьку Академію мистецтв, викладав в Одеському та Київському художніх інститутах. Сотні сучасних художників називають себе учнями Великого Майстра. Серед них - В.Г. Чуприна, добре відомий на Херсонщині митець, який у 1978 році першим запропонував увіковічити на рідній землі ім'я свого вчителя - Олексія Олексійовича Шовкуненка.

Сьогодні ім'я видатного земляка носить Херсонський обласний художній музей, в якому зберігається чи не найбільша в Україні колекція робіт майстра. До 125-ї річниці з дня народження Олексія Олексійовича керівництво музею спільно з творчим колективом видавництва "Наддніпряночка" підготувало до видання однойменну яскраву міні-книгу європейського формату, що містить 40 зображень-фоторепродукцій найбільш відомих творів художника. Серед них - "Автопортрет", "Натюрморт із гладіолусами", "Херсон. Зелений базар", "Портрет М.М. Фадєєвої", "Золота осінь", "Дуби на галявині", "Руїни Успенського собору", "Пейзаж із мальвами" та ін.

Відкриває міні-альбом автопортрет О.Шовкуненка та вступне слово директора Херсонського обласного художнього музею, заслуженого працівника культури України, члена НСХУ Аліни Доценко. Аліна Василівна наголошує, що митець "завжди працював з пристрастю, з щирою відданістю красі життя - природі та найвищому її творінню -людині". Доторкнутися до надзвичайного й неповторного мистецтва живопису, гармонії барв та техніки, допомогти відрити "свого" Шовкуненка і покликаний цей міні-альбом, що не залишить байдужим ані пересічного читача, ані справжнього мистецтвознавця.
Певно, це видання можна з упевненістю назвати "діамантом у гідній оправі": тиснення золотом, ламінована обкладинка, професійний дизайн стали належним оформленням геніальних творінь Олексія Шовкуненка. У кращих традиціях видавництва "Наддніпряночка", текст міні-книги подано двома мовами - українською та англійською: адже видання розраховане на широке коло читачів та поціновувачів таланту О.Шовкуненка - херсонців та гостей міста.

З усім різноманіттям листівок, присвячених нашому місту та творчості його видатних митців, Ви можете познайомитися за адресою: м. Херсон, пр. Ушакова, 16-а, видавництво «Наддніпряночка». Контактні телефони: 8 (0552)42-45-00, 42-44-74

Ю.ШАРУК
Херсонський вісник.-30.04.2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.