on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

> Темы > Литература > Литераторы в Таврии > «Я знаю молитву плуга»

«Я знаю молитву плуга»

21 жовтня у церкві святої мучениці Олександри відбулася презентація нової збірки поезій письменника, літературознавця, голови Херсонського відділення Національної спілки письменників України Василя Завгороднюка «Молитва плуга». Незвичне місце проведення поет обрав не випадково, адже головними провідниками духовності у кожній країні є саме слово і церква.

Над книгою Василь Степанович працював близько 30-ти років. «Я писав окремі поезії духовно-патріотичного плану за різних обставин, і коли їх набралося кілька десятків, то вирішив, що їх можна скомпонувати у нову збірку. Вірші у «Молитві плуга» розраховані на мислячих, думаючих людей, які хочуть змінити щось на краще у цьому житті, я написав її, у першу чергу, з метою стверджувати духовний початок у людині. Коли я думав, де представляти книгу, то згадав, що на куполі церкви зазначено, що спочатку було слово», - розповів Василь Завгороднюк. Як пояснив Василь Степанович, назва «Молитва плуга» є досить символічною, хоча один із віршів у книзі розпочинається наступними рядками:
Я знаю молитву плуга, -
Вона зі звичайних спів,
Як слово надійне друга,
Який вже орати умів...

Та й плуг завжди асоціюється з мирною працею, з чистотою та добром.
На презентацію книги завітали всі, кому цікаво було послухати творчість нашого земляка. «Мені було дуже незвично від моменту запрошення, адже я дійсно ніколи не чув, щоб у Херсоні представляли книги у церкві! Але вважаю, що це дуже вдала знахідка, оскільки зміст поетичної збірки відповідає місцю її презентації, адже пов'язаний з глибинними основами життя людини. Хочу зазначити, що дуже важливо, коли сам автор читає вірші - тоді вони сприймаються зовсім інакше», - поділився враженнями доктор філософських наук Олександр Найдьонов.

Враження від нової збірки залишилися тільки позитивні. «Коли я вперше прочитав ці вірші, то відчув, що кожне слово автор пропустив крізь серце, вклав у вірші частинку своєї душі. І якщо запитаєте, чи правильно було влаштувати у нас презентацію, скажу, що все в житті, що приносить людям радість, дарує любов, надію та віру, є правильним. «Молитва плуга» надихатиме людей сіяти добро, творити, що і є основною місією церкви», - сказав священик Андрій Калата.

Вікторія Тихонова
«Херсонський вісник + Прямо в руки».- №42 (1312).- 29.10.2015.- стр.8

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.