Як фестивалила Гола Пристань
Івана Купала Херсонщина відзначила низкою заходів з масовими народними гуляннями. А от Гола Пристань традиційно для цього свята фестивалила: вже всімнадцяте тут відбулися «Купальські зорі».
На всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості учасники прибули не лише з Херсонщини, а й з інших регіонів України. Одних тільки колективів, вокальних та хореографічних, виступило більше сотні. Як пам’ятаємо з останніх років, на адресу організаторів етнофесту лунали докори, що «Купальські зорі» давно вже не ті, що захід, який завжди був брендом Голої Пристані, «здувається» через одноманітність. Певно, саме через це цьогоріч оргкомітет заходу спробував його урізноманітнити й підвищити рівень фестивалю. По-перше, сама сцена виглядала набагато масштабнішою, ніж зазвичай, краще світло, бездоганний звук, однозначно, додали плюсів фестивалю. По-друге, здавалося, значно якіснішими були й самі виступи - вокал і хореографія достойні. Сам конкурс між учасниками стартував по обіді під назвою «Фестивальний розмай» і тривав декілька годин. Переможців, яких була низка, нагородили перед початком гала-концерту на великій сцені.
Але не конкурсом єдиним живуть «Купальські зорі». У фестивальну зону увійшли і виставка-ярмарок від майстрів Херсонщини і не тільки, і різноманітні майстер-класи. На видному місці розташувався столик з розмаїтими вінками. Понад два десятки атрибутів купальської ночі виготовила господиня «Марійчиної садиби» з с. Іванівки, що на Голопристанщині, Ольга Жукова. Всі трави зібрані у степу біля рідного села.
- Якщо ви побачите текст, де написано - у віночку на Купала повинні бути такі-то рослини, а тоді подивитеся, що цвітуть вони в різний період, то зрозуміло, що то неправда. Ніхто ніколи спеціально квіти не підбирав, у селян просто часу не було на це, бо вони тяжко працювали. От яка квіточка траплялася дорогою, в полі, така й буде. Де вільна хвилиночка у тієї дівчини взялася, вона простягла руку й сплела, - розповіла Ольга Жукова.
Ну і які ж «Зорі» у Голій Пристані без конкурсу «Купальська красуня»? Цьогоріч у зовнішності, артистизмі, харизмі змагалися 14 дівчат з Голої Пристані та районів Херсонщини. Найкращою журі визнало місцеву конкурсантку - голопристанку Лілію Шнирьову. Перемогу їй приніс № 4. Дівчині всього 17 років, і її зріст досить нетиповий для конкурсів краси - всього 163 см. Яскравим моментом свята видався виступ державного академічного ансамблю пісні й танцю «Козаки Поділля». У Голу Пристань колектив із м. Хмельницького у складі 45 артистів привіз цілий концерт. Заради фестивалю «Козаки Поділля» їхали довгі 16 годин розбитими українськими шляхами.
- Ми привезли народні пісні, які готували спеціально на Івана Купала, також наші козацькі пісні, - сказав головний балетмейстер державного академічного ансамблю пісні й танцю «Козаки Поділля», заслужений артист України Сергій Качуринець.
Закривав фестиваль виступ зірки української естради ALYOSHA. Виконавиця, як завжди, співала тільки наживо. Глядачі почули як старі хіти, так і нові композиції. Вже за офіційними рамками фесту на піщаній частині набережної відбулося фаєр-шоу, тут же запалили купальське багаття.
За даними ГУНП в Херсонській області, фестиваль відвідали близько 10 тисяч людей. Порушень громадського порядку зафіксовано не було.
Марина Савченко
«Новий день».- №28 (5385).- 10.07.2019.- стр. 23