on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

23.07.2021, 13:30

«З Країни в Україну» — розповідаємо про фестиваль, який стартує у Херсоні 7 серпня 2021 року

23.07.2021, 13:26

Коронавірусна виставка буде у херсонському музеї

23.07.2021, 11:01

Прокуратура звернулася до суду для захисту об’єктів культурної спадщини Херсона

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Украинское казачество в Таврии > Як сучасні козаки в похід пішли...

Як сучасні козаки в похід пішли...

Чи було на Херсонщині життя до Потьомкіна та Катерини? І чому в усі часи в поті чола працюють одні, а пам’ятники ставлять іншим...
Є у Херсоні пам’ятник Потьомкіну. Про Катерину та найсвітлішого князя дивимося гарну виставу. Їх персони постійно згадуються під час міських свят. І це, напевне, добре. Тому що про роль особистості в історії ми всі знаємо. Щоправда, якось забули ми з вами, що місцина ця освоювалася простими людьми, які потом і кров’ю реалізовували амбітні плани цариці та її придворного. Українці, росіяни, євреї, шведи та ще багато і багато «рядових» історії нашого краю - їм теж не завадило б поставити пам’ятник саме в нашому обласному центрі.

Зрештою, наш край освоювався ще до того, як на нього звернули увагу з Санкт-Петербургу. Нагадати про це взялися представники козацьких організацій України, які розпочали саме з Херсонщини на козацькому човні експедицію-похід по Дніпру у Чорне море. «Тут збірний екіпаж - козаки з Херсонської області (з Каховки), з Миколаєва, Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська», - розповів Костянтин Рижов, керівник експедиції, віце-президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас», кошовий отаман Запорозького війська низового «Запорозька Січ».
У поході беруть участь 9 козаків. Серед них - бізнесмени, студенти, робітник, комп’ютерний технік. Наймолодшому члену екіпажу 17 років, найстаршому - 46. Капітан козацького човна - Володимир Колпаков. Судно не має двигуна і рухається під вітрилом та на веслах (силою шести пар рук козаків).

За словами керівника експедиції, розпочався похід у місті Каховка на Каховському водосховищі, а кінцевою його точкою є Кінбурнська коса у Чорному морі. Передбачається, що похід триватиме до 6-го серпня. Проте його терміни залежатимуть також і від погоди.
«Ми хочемо випробувати себе, пройшовши частину того шляху, який долали козаки, йдучи у Чорне море. Проте наша основна мета - звернути увагу громадськості до цієї місцевості. На цій території сучасної Херсонської області була Прогноївська паланка Запорозького війська. Ця територія завжди була насичена і промислами, і торговельними та іншими різними видами господарської діяльності. На цій місцевості, що належала козацтву, була розвинута інфраструктура ще до приходу сюди Потьомкіна і Москви», - вважає керівник експедиції.

В українських козаків є ідея зробити такі морські походи постійними. «Ми хотіли б відпрацювати подібні маршрути, щоб вони були постійні. Щоб молоді козаки із Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, з інших місць проходили цей вишкіл. Тому що на Запоріжжі (у Запорозькій Січі - авт.) січовиком справжнім вважався той, хто пройшов морський похід», - наголосив кошовий отаман.

Валерій Іваненко
«Херсон маркет плюс».- №31 (341).- 02-08.08.2012.- стр.7

http://www.khersonmarket.com.ua/?id=articles&act=show&article_id=1430

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.