on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

19.10.2021, 16:28

В Скадовську відкриється музей "Таємниці острова Джарилгач"

19.10.2021, 14:26

Херсонець увійшов до складу журі міжнародного кінофестивалю

19.10.2021, 14:22

Херсонці здобули бронзову нагороду фестивалю «Кінокімерія»

> Туризм, отдых, развлечения > Музеи Таврии > Завітайте до «Світлиці баби Даші»

Завітайте до «Світлиці баби Даші»

Рік справді став роком відродження музеїв в Україні. Не став винятком і Горноста'ївський район. У райцентрі відкрито етнографічний музей «Світлиця баби Даші», мета якого - збереження самобутньої культури українців, 5 років він знаходився у приміщенні селищної ради. Та кількість експонатів збільшувалася, а площа залишалася невеликою. Рішенням районної ради (голова Віктор Шарко) та райдержадміністрації (Григорій Вермієнко) для музею було виділено частину приміщення дитячої музичної школи. І вже у вересні минулого року він відкрив свої двері для відвідувачів з оновленими виставковими експозиціями.

Музей названо ім'ям простої жінки-колгоспниці, однієї з перших трактористок Горностаївки Дарії Терентіївни Куліш - людини творчої та обдарованої. Вміла вона знайти час і для праці фізичної, і для душевної - вишивала вишиванки. Спочатку в музеї зібрані були тільки її роботи. Та згодом з'явилися вироби інших вишивальниць селища і з інших областей України. Поступово люди почали зносити предмети народних ремесел. Наразі зібрано чудову колекцію виробів колишнього Горностаївського гончарного цеху, понад 100 рушників, чоловічі та жіночі вишиванки, скатертини, наволочки, ряднинки. А які є чудові розписані українські скрині!

Залюбки приходять школярі, мешканці селища й району до світлиці, де гостинно проходять творчі зустрічі та виставки. Завідувачка районного краєзнавчого музею Олена Ташкінова, колишній вчитель географії, котра на громадських засадах і створила «Світлицю баби Даші», людина небайдужа до минулого, цікавий розповідач так організовує зустрічі у музеї, що хочеться знову й знову повертатися сюди: до нашого коріння, духовної культури. Завідувачка тішиться, що у новому приміщенні вдосталь місця, і планує відкриття музейної експозиції «Скрині наших бабусь», для якої знайшла у 20 мешканців старовинні експонати.

На базі «Світлиці» працює ансамбль народної пісні «Наша пісня», організовуються майстер-класи умільців. Музей працює як центр народної творчості обдарованих людей. Пошук та збір експонатів до нього триває: це старовинні фотографії сімей, весіль, проводів до армії, готується чергова постійно діюча експозиція «Родинний фотоколаж».
Ми, українці, міцно тримаємося за своє коріння, історію, втілену у вишиванках, рушниках, глечиках, скринях. Вивчати, зберігати, відроджувати - це і є наше завдання у розвитку культури і духовності селища зокрема і України в цілому. Ось над цим і працює плідно, творчо, натхненно завідувачка краєзнавчого музею Олена Ташкінова, котра щиро вірить і доносить до кожного відвідувача, що майбутнє може бути тільки в тієї країни, яка знає, пам'ятає своє минуле. Отож всіх бажаючих ласкаво просимо до горностаївських музеїв на зустріч з прекрасним минулим...

Любов Донська
«Новий день».- №6 (5053).- 07.02.2013.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.