on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

«Жіночий погляд» її мистецтва

28 листопада у Виставковій залі Херсонської обласної організації Національної спілки художників України відкрилася персональна виставка творів заслуженого художника України Венери Такаєвої, присвячена 80-річчю від дня народження.
Творчість Венери Такаєвої - одної з провідних майстрів акварелі та живопису на Херсонщині завжди асоціюється з весною, жіночістю, красою. Адже вона співець щасливої жіночої долі, творчої і успішної жінки. Навіть саме ім'я художниці нагадує про чарівну міфічну красуню.

Венера Губайдулівна народилася 28 листопада 1931 р. у Росії, в м.Уфі, що є столицею Башкірії. За прикладом багатьох юнаків і дівчат ще зовсім юною вона вирушила до Москви. Навчалася там в художній школі при Академії мистецтв СРСР. Потім повернулася додому і поступила на художнє відділення Уфімського училища мистецтв. З середини 50 років переїхала до Херсона і почала брати участь в обласних, республіканських, всесоюзних, зарубіжних виставках.

До початку 70 років відноситься її палке захоплення аквареллю на хвилі загального підйому інтересу до цієї техніки у молодого покоління радянських художників. Виставки у Києві групи українських акварелістів, серед яких відомі імена Володимира Голованова, Якова Басова, інтернаціональні виставки у Москві, роботи росіян Сергія Фонвізіна, Володимира Рудакова мали безпосередній вплив на художницю. Саме тоді вона виявила неабиякий хист до акварелі, її роботи експонувалися в Росії, Польщі, Канаді, Угорщині, США, Італії, Бельгії, Голландії, Франції. В 1976 р. молода талановита майстриня прийнята у Національну Спілку художників України. За вагомі успіхи та досягнення у мистецтві в 1997 р. В.Г.Такаєвій було присвоєно звання Заслуженого художника України.

Венера Такаєва - художник тонкий та вибагливий до себе. Вона прагне досконалості у кожному своєму творі, і тому їй блискуче вдаються як акварелі так і живописні картини. У творчому доробку художниці переважають такі жанри як портрет і натюрморт. Вони відображають бажання художниці втілити душевну красу людини, виявити дорогоцінність кожної особистості, красу повсякденного світа речей. На думку художниці мистецтво повинно протистояти агресії і руйнації, негативним явищам сучасності силою краси, оптимізму, правди.

Робота над твором для Такаєвої - велика радість, без якої вона не уявляє свого життя. Творчість надає їй запасу життєвих сил, підіймає настрій, розганяє хмари недолі. Мабуть тому її твори відзначаються невимушеністю композиції, яскравістю кольору, позитивністю образів. Майстерність, що походить від поваги до школи старих майстрів разом з легкістю і м'якістю художньо-пластичного трактування, відчуттям гармонійного балансу плями і лінії, форми і змісту досягають свого органічного поєднання у багатьох її творах.

На більшості живописних портретів - жінки, і це природно. Серед них красуні-студентки, замислені інтелектуалки, блискучі артистки і бізнес-дами. Більшість з них - яскраві особистості, які успішно будують своє життя, наполегливо і творчо працюють, впевнено і оптимістично почуваються в сучасному світі. Їх портрети створені після довгого спілкування, і є результатом вивчення художницею психології та характеру своїх моделей. Кожний такий портрет відрізняє вишукана колірна гама, підкреслена виразність образу, яка досягається за рахунок живописного тла, деталей інтер'єру, або аксесуарів, які властиві для саме цієї жінки. В цілому живописним роботам Такаєвої властиві яскравий колорит, мажорність образного ладу. Її творча манера відзначається розкутістю, впевненістю, потужною силою.

В акварельних портретах, більшість яких створено у попередні часи, переважають дуже вірно схоплені дитячі та юнацькі образи. В портретах дочки Гюзелі (“Молоко”. 1976 p.), чи “Шестикласниць”. 1981 р. відображені прекрасні дитячі обличчя з чистими, відкритими очима і лагідними посмішками. Вони охоплені теплим сонячним світлом, що грається у волосі та в очах дітей. У портретах “Марини Бондар”. 1977 р. чи Тані Каріданової. 1990 р. відчувається тяжіння художниці до східного типажу, експресії соковитих фарб. Серед кращих жіночих образів, створених Такаєвою, - портрет талановитого мистецтвознавця Любові Корсакової. Артистична білявка зображена в характері, який немов би прихований моделлю у коловороті буденних справ, і який художниця виявляє за допомогою власної проникливості, даючи портрету блискучу психологічну характеристику.

Кожний натюрморт, виконаний у техніці акварелі, поєднує гармонію композиційного цілого і дивовижне багатство тональних переходів. Царство запашних квітів, стиглих плодів, яскравого сонячного світла промовисто свідчить про дари Херсонського півдня. Чарівні троянди у прозорих скляних вазах, привабливі солодкі фрукти на білих тарелях, які оповиті чистим прозорим повітрям асоціюються з порою юнацтва, пробудженням почуттів, коханням. (“Натюрморт з білою квіткою”. 1988 p., “Виноград”. 1998 p., “Натюрморт з хурмою. Східний.” 1989 p.). Акварелі художниці - це натхнена поезія барв і світла. Такаєва часто застосовує прийом роботи по-мокрому, поєднуючи ніжні прозорі плями акварелі з насиченими.

У колекції Херсонського художнього музею ім. О.О. Шовкуненка знаходиться п'ятнадцять творів Такаєвої, які дають добру уяву про акварельні досягнення мисткині, більша частина її творчого доробку зберігається у приватних зібраннях.
Великий творчий досвід, працелюбність, вміння безкінечно захоплюватись красою оточуючого світу та постійно вдосконалювати себе стали запорукою майстерності Такаєвої та її плідного творчого розвитку на теренах Херсонщини.

Влада Дяченко,
мистецтвознавець
“Наддніпрянська правда”.- № 95.- 02.12.2011.- стр.3

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.