on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

21.04.2024, 13:26

"Я не знав, що робити, як виживати, де діставати харчі", - режисер херсонського театру Сергій Павлюк

  Режисер Херсонського музично-драматичного театру імені Миколи ...
21.04.2024, 13:18

Показ мод Квіти вільної України відбувся у Херсоні

  В одному з херсонських укриттів відбувся показ мод. Херсонцям ...
21.04.2024, 13:15

Голова правління виноробні «Князя Трубецького» підозрюється у співпраці з окупантами

  Голова правління виноробні «Князя Трубецького», ...

 

Жива вода з джерел родових

Джерел цих, як не прикро, більшає. Замість хат — здичавілі дерева, похилені хрести, зарослі травою забуття стежини... Висохлі озера і озерця, вихолощені «чорними археологами» кургани, наступ Великої Руїни...
Замість духовності — попелища, на яких навіть бур'яни приживаються неохоче. Нам вбивали в голови, що «і на Марсі будуть яблуні цвісти», а ми і на Землі забуваємо хоч би одне деревце посадити...

Сучасну літературу заполонила генетично модифікована словесна еквілібристика. І лише, як поодинокі острови, твори, написані від душі і для душі. Для того, аби людина ставала Людиною — незалежно від соціального статусу. До таких письменників належав херсонський прозаїк і журналіст, колишній редактор «Ленінського прапора» (нині «Новий день») Юрій Голобородько.
«Я звертав увагу на таку особливість його прози, як спостережливість — передусім спостережливість у деталях, — наголошує наш земляк лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка Анатолій Кичинський. — У ній на рівні художніх деталей відсутня зайвина».
Відсутність зайвини — це ознака високої майстерності, мірило таланту, спосіб духовної самовіддачі. І чи потрібно деінде шукати взірці такої літературної вправності, якою владував Юрій Голобородько?

Саме з цих позицій херсонська знана у краї і поза ним родина письменника-фронтовика, Академія неперервної освіти, управління культури і туризму облдержадміністрації та обласна бібліотека для дітей заснували регіональний конкурс імені Ю. К. Голобородька.
— На цей конкурс приймалися творчі роботи (нариси), тема яких — Таврія і тавричани, Історія і сучасність краю, долі і характери наших земляків, — розповідає голова журі доктор філологічних наук, професор, завкафедри академії, син письменника Ярослав Голобородько. — Мета конкурсу, на який надіслано 334 творчі роботи — підтримка та розвиток літературних здібностей учнівської молоді. Чесно кажучи, ми не очікували такої масовості і такої кількості оригінальних творів! Є серед них і роботи, за якими, як сказав відомий тележурналіст і письменник Анатолій Марущак, можна одразу знімати фільми. Тому кожен твір — це своєрідний, літературно оформлений, документ епохи. Без подарунків ніхто не залишився. А гран-прі конкурсу дісталося Марії Резнік, десятикласниці Новосеменівської загальноосвітньої школи Іванівського району. У нарисі «Мене батьки назвали іменем Марія» авторка розповіла про долю всіх Марій її роду. Без хвилювання і щему читати його не можна.

Переможцями у своїх номінаціях стали також семикласниця Нововоронцовської ЗОШ № 2 Дар'я Далека і учениця 11-го класу Горностаївської ЗОШ № 1 Діана Кушнаренко.
Нагородження, яке проходило у актовій залі Академії неперервної освіти, відбувалося незвичайно — у формі святкової церемонії «У років своя пам'ять». Звучали уривки з творів Юрія Голобородька, спогади, жива музика, демонструвалися документальні фотознімки...
Із напутнім словом до юних звернулися лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка поет Анатолій Кичинський та голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Загороднюк, ректор Академії неперервної освіти професор Анатолій Зубко, рідні Юрія Костянтиновича.
Конкурс імені Юрія Голобородька, поза сумнівом, сприятиме духовному розвою краю і, безперечно, відкриватиме нові таланти, на які наш край був щедрим завжди.

Василь Піддубняк,
член Асоціації українських письменників
«Новий день».- №11 (5005).- 08.03.2012.- стр.16

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.