on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

06.07.2024, 00:02

На міжнародному кінофестивалі в Ірландії покажуть стрічку “Редакція”

  12 липня на міжнародному кінофестивалі  “Galway ...
05.07.2024, 23:56

На війні загинув письменник із Херсонщини Василь Паламарчук

  3 липня на східному напрямку в бою поліг військовий із Херсонщини ...
05.07.2024, 23:46

З народної у заслужену: колаборанти з Херсонщини Рубльова та Максимов отримали звання від РФ

  У Кремлі колаборантам із Херсонщини Ружені Рубльовій та Євгену ...
> Організації > Танок > Танцювальні колективи > Живемо і трудимось з «Натхненням»

Живемо і трудимось з «Натхненням»

Ще у далекому 1993 на базі Суворовського будинку піонерів і школярів (нині – Будинок дитячої та юнацької творчості Херсона, директор Валерія Плутенко) був створений ансамбль танцю “Кукляшки”. Його незмінним керівником ось уже вісімнадцять років залишається Олена Володимирівна Бурмецька.
У травні 2007, у зв’язку з розширенням вікового складу колектива, ансамбль змінив назву на “Натхнення” і отримав почесне звання “Зразковий художній колектив”.

Сьогодні ансамбль об’єднує 80 юнаків і дівчат віком від 4 до 18 років, вісім вікових груп, і з кожною дитиною Олена Бурмецька знаходить спільну мову. “Спокійна, виважена, вона ніколи не підвищує голос, але дисципліна в ансамблі – залізна, старші діти відповідають за молодших, допомагають їм, а підростаючі малюки намагаються їх наслідувати,” – говорять батьки її танцюристів.На їхніх плечах лежить практично уся фінансова підтримка. Без них не обходиться жоден виступ, конкурс або акція: вони не тільки зацікавлені глядачі, а й незамінні помічники у підготовці до виступу. Костюми, зачіски, переодягання юних акторів – це їхня “парафія”.

Щороку колектив бере участь у численних концертах, фестивалях, конкурсах міста, області й регіону, є неодноразовим переможцем обласного конкурсу “Маленькі зірки”. А у Всеукраїнському конкурсі “Світ талантів” два роки поспіль (2009-2010) дітлахи отримують Третю премію. Як одні з переможців, минулого року діти відпочивали в Артеку і брали участь у Гала-концерті на Кримському узбережжі. А ще були перемоги у конкурсах в Миколаєві, Дніпропетровську, Скадовську.

Олена Володимирівна розповідає: “Репетиції й заняття проходять на базі дитячого клубу “Романтик”(колишня кімната школяра при КП “Таврійський”). Начальник “Таврійського” Микола Клименко надав можливість безкоштовно використовувати це приміщення, а педагог-організатор Анна Кураян готує сценарії свят ще й допомагає нам. Ми вдячні цим людям за взаєморозуміння.”

У репертуарі ансамблю – в основному танці на сюжетній основі, такі собі яскраві сценки. Серед них є і танці-переможці конкурсів: “Стрітення”, “Апельсинчики”, “На городі”, “Ми переможемо”. А за зовнішньою красою і легкістю стоїть титанічна праця керівника Олени Бурмецької, її помічниці, педагога-репетитора Наталії Хохлової, акомпаніатора Людмили Бірюкової і, звичайно ж, маленьких і великих танцюристів.

“Це дуже тяжка праця, говорить Олена Бурмецька, – під час репетиції навіть дзеркала “пітніють”, тож уявіть собі, з яким навантаженням працюють діти. Але їм це подобається, вони люблять і репетирувати, і виступати, і перемагати. Вони тягнуться до краси, і ми їм допомагаємо. Часто згадую слова Івана Шевельова: “У мистецтві дорогим є те, що стоїть на землі і тягнеться до неба, а не те, що спускається з небес.” Діти дуже стараються, і не лише тому, що по закінченні отримують Свідоцтво про позашкільну освіту за спеціальністю “хореографія”, вони дійсно прагнуть високого.

Я намагаюся працювати, щоб це була не бездушна муштра, а індивідуальний підхід до кожної дитини. На випускний кваліфікаційний екзамен кожен випускник готує етюд у власній постановці. Нещодавно я попросила дітей молодшої групи намалювати, як вони уявляють себе в танці, і отримала дуже цікаві результати, які дали мені новий поштовх у роботі. Вважаю, що таке поєднання різних видів мистецтва робить життя колективу цікавим, а творчість дітей – успішною.”

Через “Натхнення” “пройшли” практично всі діти співробітників, а це свідчить про високий рівень довіри до майстерності його керівника, який не тільки допомагає вихованцям оволодіти спеціальністю, а й виховує у них необхідні в сучасному житті навички лідерства, спілкування, толерантності, взаємодопомоги – усього того, що так потрібне для адаптації в суспільстві.

Тетяна Крючкова
“Вгору”.- №5 (437).- 10.02.2011.- стр.7

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.