on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

Зробили хід конем

07.07.1998

"Наддніпрянська правда" 7.07.1998

Обласний центр, у день свого народження проголошений «Херсонськими Васюками», від Нью-Васюків Остапа Бендера відрізняється тим, що має справжніх шахових гросмейстерів. Одна із них - гросмейстер Наталя Жукова - у дні святкування 220-річчя Херсона виборола Кубок європейських чемпіонів (змагання проходило у німецькому місті Вупперталь). Своєю радістю гросмейстер поділилася під час прес-конференції, що відбулася в обласному шахово-шашковому центрі.

Маленька, але суттєва деталь: через фінансові труднощі Жуковій не вдалося увійти до збірної України, то ж довелося виступати за Румунію, в команді якої Наталя стала лідером і грала на 1-ій дошці. За іронією долі разом з румунками у фінал змагання вийшли українські дівчата (до речі, на 2-ій дошці за школу гросмейстерів Держкомспорту України грала теж херсонка - Інна Гапоненко). Румунська команда дуже переживала: чи буде Жукова неупередженою у грі зі «своїми». Та справжні гросмейстери грають і перемагають чесно... Українська ж збірна посіла друге місце.
Наталі пропонували залишитися у Румунії, та вона відмовилася - адже «столицею шахових амазонок» є Херсон!

Указ, що підтверджує це, було зачитано на фестивалі забавних ігор «Херсонські Васюки», присвяченому річниці обласного центру. Про підсумки шахового свята також ішлося на прес-конференції.

Як сказав режисер фестивалю Лаврентій Ніколаєнко (він же Остап Бендер), свято проводилося всупереч обставинам. Через раптове рішення міської влади влаштувати свій захід на площі перед кіно- концертним залом «Ювілейний», де розташувалися «...Васюки», шахове свято довелося зжужмити, скоротити на третину.

Добре, що хоч на найцікавіше вистачило часу: за шаховою дошкою зітнулися міжнародний гросмейстер Анжела Борсук та заступник голови Херсонського міськвиконкому Михайло Палічев. Вони робили ходи не на звичайних дошках, а на величезній жовто-зеленій, намальованій на площі, вели поєдинок «живі шахи». Як водиться, перемогла дружба, Цікаво, що востаннє у «живі шахи» в Херсоні грали 1937 року, коли у парку імені Леніна з битої цегли виклали шахову дошку...

Сподіваємося, наступне шахове дійство не змусить чекати ще 60 років. Тим більше, що користь від цього для міста полягає не лише у видовищності, в організації якої допомогли фірма «Чумак», КП «День» та Суворовська філія Ощадбанку України: податки від сотень проданих під час фестивалю порцій морозива та пляшок напоїв підуть на виплату пенсій чи стипендій херсонцям.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.