on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

23.07.2021, 13:30

«З Країни в Україну» — розповідаємо про фестиваль, який стартує у Херсоні 7 серпня 2021 року

23.07.2021, 13:26

Коронавірусна виставка буде у херсонському музеї

23.07.2021, 11:01

Прокуратура звернулася до суду для захисту об’єктів культурної спадщини Херсона

Зустріч сорок років по тому

Почесний громадянин Каховки Володимир Махлай презентував у місцевому історичному музеї автобіографічну книгу «Мої дороги». Історію Каховщини і Херсонської області останніх десятиліть радянської епохи відтепер можна вивчати по щойно виданим спогадам Володимира Махлая (на фото) — першого секретаря Каховського міського комітету КПРС, голови облради профспілок, почесного громадянина Каховки. «Цікаво і з любов’ю він пише про тих, з ким довелося працювати, описує як відомі, так і маловідомі сторінки історії нашого краю», — діляться враженнями перші читачі книги. «Нам не вистачає історичних матеріалів про діяльність місцевих керівників, про наш район. Крім сухих фактів, майже немає живих спогадів, якісної публіцистики на цю тему. Тому книга Махлая дуже цінна для нас», — додає перший заступник голови Каховської райдержадміні­страції Віктор Балабанов.

На зустріч із своїм колишнім керівником, колегою і другом 19 червня при­йшло чимало знаних на Каховщині людей. Сама презентація відбулася в актовій залі місцевого музею, де колись був робочий кабінет Махлая. Саме цей поріг у перший день після свого призначення першим секретарем міськкому переступив він у грудні 1973 року.

— До того я працював у Нововоронцовському, Високопільському і Велико­олександрівському районах. А коли мені було 36 років, мене викликали до респуб­ліканського ЦК і сказали, що посилають мене на Каховку, — згадує Володимир Махлай.

Одним із перших завдань нового керівника стала реконструкція вщент розбитого дорожнього покриття на вулиці Мелітопольській. Після завершення робіт її в народі навіть охрестили «Махлайштрассе». «Побудували ми і об’їзну дорогу, оскільки раніше всі вантажівки з Криму мусили проїжджати через Каховку», — додав він.

Під час зустрічі з каховчанами Володимир Олександрович згадав бага­тьох, з ким йому довелося працювати: керівників колгоспів, представників обласної влади. Нагадав, як будувалася Каховська магістральна зрошувальна система, як створювалися нові господарства, розбудовувалися села. Розповів і передісторію того, як був переведений на посаду голови облради профспілок, яка вважалася «почесним за­сланням» серед керівників його рангу. Сталося це у 1980-ті, коли після низки гучних кримінальних викриттів у керівництві Узбецької РСР йому запропонували посаду голови Кашкадар’їн­ського облвиконкому. І хоча «партія сказала: треба!», Володимир Махлай категорично відмовився переїжджати до Узбекистану. «Згодом так мені «узбецьке діло» відгукнулося», — констатував він.

— Я дуже вдячний Махлаю за те, що він знайшов спосіб зібрати нас усіх у цій залі, — зізнався колишній голова Каховської міськради, екс-заступник голови Херсон­ського облвиконкому Олександр Дідик. — Практично кожному із тут присутніх саме він свого часу дав путівку в життя, погодивши на призначення на ті чи інші посади. Саме за часів його керівництва Каховка набула слави передового населеного пункту на Херсонщині. Володимиру Махлаю є про що згадати і чим поділитися з представниками наступних поколінь.

Олег Батурін
"Новий день".- №27(5074).- 04.07.2013.- стр. 18
www.newday.kherson.ua/component/content/article/5-kultura/1499-zustrich-sorok-rokiv-po-tomu.html

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.