on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Зустріч сорок років по тому

Почесний громадянин Каховки Володимир Махлай презентував у місцевому історичному музеї автобіографічну книгу «Мої дороги». Історію Каховщини і Херсонської області останніх десятиліть радянської епохи відтепер можна вивчати по щойно виданим спогадам Володимира Махлая (на фото) — першого секретаря Каховського міського комітету КПРС, голови облради профспілок, почесного громадянина Каховки. «Цікаво і з любов’ю він пише про тих, з ким довелося працювати, описує як відомі, так і маловідомі сторінки історії нашого краю», — діляться враженнями перші читачі книги. «Нам не вистачає історичних матеріалів про діяльність місцевих керівників, про наш район. Крім сухих фактів, майже немає живих спогадів, якісної публіцистики на цю тему. Тому книга Махлая дуже цінна для нас», — додає перший заступник голови Каховської райдержадміні­страції Віктор Балабанов.

На зустріч із своїм колишнім керівником, колегою і другом 19 червня при­йшло чимало знаних на Каховщині людей. Сама презентація відбулася в актовій залі місцевого музею, де колись був робочий кабінет Махлая. Саме цей поріг у перший день після свого призначення першим секретарем міськкому переступив він у грудні 1973 року.

— До того я працював у Нововоронцовському, Високопільському і Велико­олександрівському районах. А коли мені було 36 років, мене викликали до респуб­ліканського ЦК і сказали, що посилають мене на Каховку, — згадує Володимир Махлай.

Одним із перших завдань нового керівника стала реконструкція вщент розбитого дорожнього покриття на вулиці Мелітопольській. Після завершення робіт її в народі навіть охрестили «Махлайштрассе». «Побудували ми і об’їзну дорогу, оскільки раніше всі вантажівки з Криму мусили проїжджати через Каховку», — додав він.

Під час зустрічі з каховчанами Володимир Олександрович згадав бага­тьох, з ким йому довелося працювати: керівників колгоспів, представників обласної влади. Нагадав, як будувалася Каховська магістральна зрошувальна система, як створювалися нові господарства, розбудовувалися села. Розповів і передісторію того, як був переведений на посаду голови облради профспілок, яка вважалася «почесним за­сланням» серед керівників його рангу. Сталося це у 1980-ті, коли після низки гучних кримінальних викриттів у керівництві Узбецької РСР йому запропонували посаду голови Кашкадар’їн­ського облвиконкому. І хоча «партія сказала: треба!», Володимир Махлай категорично відмовився переїжджати до Узбекистану. «Згодом так мені «узбецьке діло» відгукнулося», — констатував він.

— Я дуже вдячний Махлаю за те, що він знайшов спосіб зібрати нас усіх у цій залі, — зізнався колишній голова Каховської міськради, екс-заступник голови Херсон­ського облвиконкому Олександр Дідик. — Практично кожному із тут присутніх саме він свого часу дав путівку в життя, погодивши на призначення на ті чи інші посади. Саме за часів його керівництва Каховка набула слави передового населеного пункту на Херсонщині. Володимиру Махлаю є про що згадати і чим поділитися з представниками наступних поколінь.

Олег Батурін
"Новий день".- №27(5074).- 04.07.2013.- стр. 18
www.newday.kherson.ua/component/content/article/5-kultura/1499-zustrich-sorok-rokiv-po-tomu.html

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.