on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
02.09.2024, 19:04

Херсонцям провели музичну терапію «Коло життя»

    У Херсоні відбулась прем'єра музично-терапевтичної ...
Всі новини

20.02.2018 14:24

Звітує Нововоронцовщина

16 лютого на базі Нововоронцовського РБК відбувся перегляд аматорських колективів району на підтвердження звання «народний» і «зразковий». У районі працює 8 колективів та 2 любительських об’єднання зі званням.

Оглядовій комісії було представлено роботу любительських об’єднань РБК: декоративно-ужиткового мистецтва «Подарунок» (кер. Г.Тетеря) та ветеранів культури «Осіннє золото» (кер. С.Бережна).

Виставка робіт учасників об’єднання «Подарунок» під назвою «Україна в рушниках і квітах» була розташована у фойє РБК. Представлені роботи були виконані у різних техніках декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка (хрестиком, бісером, стрічками), декоративний розпис (по дереву, природному матеріалу), бісероплетення, м’яка іграшка, паперопластика, топіаріїї та багато ін. Особливо треба відмітити роботи Т.Гарварт (писанки), В. та Т. Саланських (вишивка), Т.Фіалко (декоративний розпис по природному матеріалу). У фойє працювали найменші учасники об’єднання – дітлахи, які виготовляли заготовки для великих паперових квітів. Керівнику об’єднання рекомендовано залучати нових майстрів до роботи в об’єднанні, адже у районі працює 178 окремих майстрів, опановувати нові техніки, знайомити з ними початківців, оскільки багато представлених на виставці робіт були вже презентовані неодноразово. А також приймати активну участь у культурно-мистецькому житті не тільки району, а й області.

«Осінньому золоту» рекомендовано відновити форму роботи клубного об’єднання саме як ветеранів-культпрацівників району (поетів, музикантів, співаків, майстрів прикладного мистецтва та ін.) за для змістовного проведення дозвілля та відпочинку, обміну своїми досягненнями, друку творчих доробок учасників, відзначення знаменних календарних та ювілейних дат. А також упорядкувати документи об’єднання (плани, звіти, сценарії, фото та відео-матеріали).

Осокорівський СБК має 4 колективи зі званням. Через передчасну смерть колишнього керівника О.Горохова вони були представленні під орудою художнього керівника Будинку культури Людмили Танасьєвої. Сьогодні хор має у своєму складі 15 жінок та 4 чоловіків. Звісно, така комплектація не допомогла повноцінно розкрити можливості хорового колективу, показати врівноваженість звучання, динамічні відтінки та майстерність виконання. Колективу необхідно доукомплектувати чоловічу групу хору та готувати програму до участі у наступному фестивалі-конкурсі хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» для підтвердження свого звання.

Фольклорний колектив Осокорівського СБК було представлено досить цікавими автентичними творами, але повноцінно їх презентувати ансамбль не зміг через відсутність єдиного монолітного унісону, характерного колоритного виводу та загального жанрового єднання у виконанні.

Певна аналогія просліджувалася і у фольк-гурті «Жайвір», який має мішаний склад і завжди вирізнявся своїм місцевим автентичним репертуаром. І цього року було представлено досить цікаві зразки, але адекватно сприймати виступ було важко через відсутність повноцінного складу колективу, а також надмірне використання фонограми супроводу (-1), що не допомагала, а навпаки заважала. Колективу необхідно звернути увагу на формування складу та готувати програми на обласні мистецькі заходи, такі як «Душа Півдня», «Пісенна веселка Херсонщини» для підтвердження свого звання.

Виступ учасників вокальної естрадної студії «Осокори» нагадував спів під фонограму у караоке-клубі, були і солісти і дует, і тріо, але майстерності та самобутності там було мало, все виконувалося в одній динаміці, не зовсім чисто, відкритим звуком. У репертуарі відсутні а’капельні твори.

Учасникам колективу було рекомендовано готувати програми до участі у конкурсах «Камертон Ліни Костенко», «Червона рута» після чого буде зроблено певні висновки щодо їх подальшої роботи.

Викликає занепокоєння теперішня робота у народному ансамблі народної пісні «Джерела» РБК (кер. Л.Смірнова). Колективу народної пісні потрібно мати в своєму репертуарі твори відповідного спрямування, які б підкреслювали манеру, звукоутворення, тембральний та загальний вокальний ансамбль. По представленому репертуару можна зробити висновок, що співається все, що подобається, в основному авторські твори. Превалює відкритий, крикливий побутовий спів «на горлі», зовсім відсутній грудний колоритний тембр у альтів, які мають бути основою народної манери співу колективу. Колектив добре укомплектований, є співацький матеріал, керівнику треба звернути особливу увагу на манеру, виконавську культуру, формування репертуару та тембральний загальний ансамбль.

Хореографічний колектив «Саджанці» РБК (кер. Т.Скорозвон) у звітній програмі представив 5 хореографічних постановок. Колектив показав задовільний рівень виконання. При обговоренні результатів були визначені основні недоліки: деякі хореографічні номери в репертуарі мали назви танцювальних стилів («Контемп», «Джайв» та ін.); використовувалися рухи, не характерні для виконання певного номеру; необхідно посилити роботу над дотягнутістю стоп у виконавців, особливо у фіксованих позах, а також працювати над положеннями та позиціями рук; бажано працювати над якістю та «чистотою» виконання рухів українського народного танцю; у дитячій хореографії (молодша група) мало були використані малюнки танцю, бажано додати в танець ігровий момент або нескладну сюжетну лінію; у хореографічному номері «Ой, у вишневому саду» є багато моментів, які не зроблені у відповідності з музичним матеріалом, були рухи розтягнуті музично. Не вистачило динаміки, більшої роботи в корпусі й емоційності у виконанні; у танці «Жартівливий» не було зроблено лексично обидві сольні партії, не розкритий конфлікт. Є гарна сюжетна лінія, але необхідно попрацювати над наповненістю номеру хореографічними рухами та комбінаціями, менше використовуючи пантоміму та театралізацію.

Разом з тим, позитивним є те, що керівник звертається у своїй роботі до матеріалу українського народного танцю, прищеплюючи тим самим дітям любов до національних традицій українського народу. Також керівник знаходить цікаві ідеї для своїх робіт. Таким чином, відкорегувавши та посиливши роботу над вказаними моментами, колектив може мати достатній рівень виконавської майстерності. Колективу рекомендовано взяти до уваги побажання оглядової комісії та готуватись до обласних жанрових конкурсів «Еліденс» та «Весняний розмай», за підсумками яких буде визначено питання про підтвердження звання.

Незабутнє враження справив виступ народного вокального ансамблю «Дудчанські парубки» Дудчанського СБК (кер. В.Іванів), які на високому творчому рівні, в добрій динамічній вокальній формі, професійно підібраним колоритним репертуаром з урахуванням направленості колективу викликали захоплення усіх присутніх, виконавши два твори а’капелла, два у супроводі народних інструментів та один під фонограму (-1), застосовувавши елементи хореографії. В цілому це один із колективів в районі, що працює стабільно, має свій неповторний творчий імідж, відповідає усім вимогам щодо підготовки та підтвердження звання.

Оглядова комісія у складі заступника директора О.Степанової, провідного методиста з вокально-хорового жанру В.Розум та провідного методиста з хореографії, викладача Херсонського училища культури І.Режек переглянувши роботу вище означених колективів вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів про підтвердження звання «народний аматорський колектив»:

- вокальному ансамблю «Дудчанські парубки» Дудчанського СБК, керівник Володимир Іванів;

- народному хоровому колективу Осокорівського СБК, в.о. керівника Людмила Танасьєва;

- фольк-гурту «Жайвір» Осокорівського СБК, в.о. керівника Людмила Танасьєва;

- любительському об’єднанню декоративно-ужиткового мистецтва «Подарунок» КЗ «Нововоронцовський РБК», керівник Ганна Тетеря (за умови врахування у подальшій роботі побажань оглядової комісії);

Колективам Осокорівського СБК (фольклорному та вокально-естрадній студії «Осокори») відтермінувати перегляд до вересня поточного року за умови врахування у подальші роботі побажань оглядової комісії та участі у обласних мистецьких заходах, таких як «Червона рута», «Душа Півдня», «Чорнобаївський заспів», «Пісенна веселка Херсонщини».

Роботу любительського об’єднання «Осіннє золото» КЗ «Нововоронцовський РБК» (керівник Світлана Бережна) переглянути восени 2018 року за умови врахування у подальшій роботі побажань оглядової комісії.

За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні поточного року, буде визначено питання щодо підтвердження звання «народний» театру місцевого факту «Колос» Гаврилівського СБК, керівник Олена Скрипніченко. 







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.