Шалом, Херсон
Офіційна церемонія відкриття Ізраїльського культурного центру у ХДУ відбулася неформально. Єврейське почуття гумору, українська гостинність, щирі виступи гостей та господарів – і свято готове…
Хороша новина: у Херсонському державному університеті відтепер працює філія одеського Ізраїльського культурного центру (ІКЦ). Протягом навчального року в університеті відбуватимуться наукові конференції, різноманітні конкурси, лекції з історії та культури Ізраїлю, лідерські проекти, свята та концерти. Заплановано також туристичні та освітні проекти в Ізраїлі. А ще херсонці зможуть безкоштовно вивчати іврит.
Як наголосив під час церемонії відкриття філії ІКЦ перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Марк Довєв, Херсон – важливе місто на єврейській карті світу. Він відомий в Ізраїлі не тільки як місто дуже гарних наречених, але і як місто з гарною системою вищої освіти, «місто відкрите, з точки зору підготовленості та духовної відкритості, до спілкування».
Культура - найкращий посередник у будь-яких відносинах, вважає дипломат. Марк Довєв говорив про культурні коди, які у наших народів подібні і які нас, як правило, об'єднують. Відповідаючи на запитання «М+», ізраїльський дипломат наголосив: мета ІКЦ – культурне зближення між Україною та Ізраїлем: «Ми щиро віримо, що для того, щоб це зближення відбулося, одних державних візитів чи формальних взаємин недостатньо. На наш погляд, найважливіший неформальний рівень – це студентська молодь, бо вона найбільш відкрита до новаторства, нових ідей».
Про ті «культурні коди», а також про те, що і хто нас об'єднує, говорив і ректор університету Юрій Бєляєв. Виступаючи перед студентами, ректор зазначив: забобони ще є.
«Але ми зустрічаємося для того, щоб їх викоренити, для того, щоб зрозуміти, яку роль у світовій культурі відіграв єврейський народ і яке значення має Ізраїль сьогодні.
Нам дуже важливо добре розуміти політику цієї держави, але ще важливіше розуміти людей, які там живуть. Багатьох ми знаємо, про багатьох ми пам'ятаємо і вони про нас пам'ятають», - зазначив ректор.
«З відкриттям центру ми розширюємо коло наших проектів – це і лекції, і зустрічі з цікавими людьми», – наголосив Марк Довєв. Йдеться про зустрічі із представниками академічного світу Ізраїлю, світу мистецтва, бізнесменами.
«Проводитимуться студентські конференції, конкурси робіт, олімпіади, кінопокази – ізраїльський кіноклуб ми збираємося проводити досить регулярно. Я вірю в ініціативу знизу. Ми відкриті будь-якій ідеї. Будь-який проект, який видасться цікавим студентам та отримає схвалення керівництва ХДУ, ми готові підтримати морально та матеріально», - зазначив Марк Довєв.
До речі, з листопада в університеті вже працюють безкоштовні курси з вивчення івриту. Наразі мову вивчає одна група, «але якщо буде потреба, відкриємо ще групи», - пообіцяв дипломат. А там, дивишся, і спеціальність з'явиться відповідна в університеті – подейкують у кулуарах.
До речі, ізраїльський дипломат виступив перед студентами та викладачами ХДУ із лекцією на тему «Сучасний Ізраїль». Бажаючі також змогли переглянути ізраїльський фільм «Нудл». А увечері студентів запросили на вечірку «Пурим» – обіцяли, що буде весело.
«Ми розглядаємо цей центр як майданчик, який дозволить нашим студентам, викладачам, усім жителям області долучатися до культури, мови, історії держави Ізраїль», - зазначив проректор ХДУ Олександр Співаковський, який відповідає у виші за міжнародні зв'язки.
ХДУ є центром міжнародних зв'язків Херсона, переконаний мер Херсона Володимир Сальдо. Разом із міським головою на відкриття Ізраїльського культурного центру прийшли й представники національних культурних товариств регіону. У нас багатонаціональне, дружне місто – нагадав Володимир Сальдо. А відкритий Ізраїльський культурний центр має нас зблизити, зробити ще дружнішим.
Подякував ізраїльській стороні за відкриття центру та віце-губернатор Андрій Яценко. Він нагадав про безвізовий режим між Ізраїлем та Україною, про те, що кроки наших країн назустріч один одному дозволяють громадянам двох країн спілкуватися ефективніше.
Шалом, Ізраїлю!
Ірина Феш
«Херсон маркет плюс».- №12 (270).- 24-30.03.2011.- стор.3
лингвист любитель
....так надо бы и в Израиле открыть центр херсонской культуры...и пусть учат нашу ридну мову бесплатно...дружить так дружить