Маленька фея її Величності Музики
У Херсонському художньому музеї ім. О.Шовкуненка 5 червня відбувся незвичайний концерт: у супроводі камерного оркестру “Гілея” Херсонської філармонії виступила дев’ятирічна Іларія Шевчук-Шнайдер. Незважаючи на дуже юний вік, музика з-під її пальчиків звучала по-дорослому професійно. Здавалося, що фортепіано сміялося, ридало, бавилося, сумувало, бешкетувало, переходило на ліричні ноти і знову раділо красі життя. І це чудо творила дівчинка з глибокими очима, яка часом навіть трохи соромилася уваги до себе.
Іларія займається грою на фортепіано трохи більше трьох років, але досягла значних для свого віку успіхів. Вона є переможницею Всеукраїнських і Міжнародних музикальних конкурсів молодих виконавців, серед яких відомий конкурс імені Генріха Нейгауза, де Іларія була наймолодшою виконавицею і посіла почесне четверте місце, ставши його дипломанткою. До речі, на питання про враження від цього конкурсу дівчинка відповіла, що їй сподобалося, як гарно грали її суперники. “Там був жах, як гарно це було!” – емоційно вигукнула Іларія. – А взагалі, перемога – не головне, головне, що мене побачили.”
Іще – два перших місця в конкурсі “Золота ліра” у Дніпропетровську. Лише кілька днів тому вона отримала медаль і диплом за перше місце у конкурсі “Віват, музико!” у Новій Каховці. “А ще Іларія третій рік грає з професійним оркестром, – додає її викладач музики з музикальної школи №1, добре відома херсонцям Галина Іванівна Осадча. – Взагалі, це настільки талановита дитина, наскільки й працелюбна. Її талант сяє, іскриться, переливається усіма кольорами, виривається назовні. Його, як перо Жар-птиці, під шапкою не сховаєш. Недарма кажуть, що талановита людина талановита в усьому – це і про Іларію. Вона малює, любить майструвати.”
І дійсно, перед концертом дівчинка бігала музейними східцями, зупиняючись та замислюючись на хвилинку, а в руках тримала малесеньке саморобне янголятко – такий собі талісманчик-оберіг, сповнений власної енергетики, переживань і емоцій. Є в Іларії й улюблені музичні твори. Вони зовсім різні: сповнений руху й енергії “Концерт до мажор” Фоглера і лірична “Пісня венеціанського гондольєра”. У концерті звучали Бах, Шостакович, Шопен, Прокоф’єв. Відомо, що професійні композитори були зацікавлені у тому, щоб їхні твори виконували юні музиканти. Тому зовсім по-особливому звучав у виконанні Іларії “Дитячий альбом” Чайковського. А бабуся дівчинки, заслужений художник України, Марія Шнайдер-Сенюк, пригадала один з улюблених висловів, що належить Шопенгауеру: “Живопис повинен звучати, як музика. А музика повинна малювати картину.” Маленька фея Іларія – наймолодша представниця відомої творчої династії – мріє про професію диригента, але попереду ще ціле життя, сповнене її Величності Музики.
http://vgoru.org/index.php/all-news/culture/item/10934-malenka-feya-jiji-velichnosti-muziki