На скрижалях історії
Днями колектив 25-го відділення Херсонського центру поштового зв'язку № 1 відзначив новосілля — після завершення ремонту приміщення, до історії якого, здається, якоюсь мірою причетний чи не кожен громадянин України, а то й СНД, який вивчав фізику в школі. Але спочатку про дні теперішні. Після капітального ремонту приміщення вражає по-європейськи облаштованим операційним залом, автоматизованим робочим місцем оператора, зручними кімнатами для роботи листонош, начальника та його заступника. Обслуговують сім працівників понад 12 тисяч мешканців старого району Херсона змішаної забудови. А це майже 5 тисяч квартир багатоповерхівок і приватних будинків. Нинішнього року кількість передплатників зросла майже на 700.
— Робочий час плануємо майже похвилинно, — підтверджує значні обсяги виробничого завантаження начальник відділення Надія Антоненко. — Працюємо без порушень поштової технології і правил, без нарікань клієнтів. Добре, що матеріальні і фінансові справи у людей і юридичних осіб йдуть вгору. Отож, і зростають обсяги письмової простої та рекомендованої кореспонденції, посилок, грошових переказів, стабільно почали платити городяни за комунальні послуги, збільшується питома вага роздрібної торгівлі поштовими знаками і товарами широкого вжитку, лотерейними білетами і картками оплати мобільного зв'язку...
— Могли б, звичайно, спрацювати і краще, — аналізує роботу відділення директор обласного поштового підприємства Михайло Вертман. — Я вже дав розпорядження про обладнання у цьому відділенні ще одного робочого місця оператора. Зможемо тоді швидше і більше обслуговувати клієнтів, котрі, зокрема, сплачують за комунальні послуги. За нашими маркетинговими даними, доходи відділення помітно зростуть. Однак є ще й об'єктивні для нас причини неможливості залучення резервів стосовно передплати. Так і не зрушила з мертвої точки проблема абонентських скриньок, до ремонту і відновлення яких руки у комунальних служб не дійшли...
І на завершення — про саму будівлю поштового відділення. «У цьому будинку в 1902 році з Ініціативи винахідника радіо Олександра Попова була обладнана перша в Україні цивільна радіостанція. Звідси вперше здійснено бездротовий зв'язок Херсона з Голою Пристанню». Такі слова викарбувані на меморіальній дошці пам'ятки архітектури та історії, встановленій на будівлі з нагоди 80-річчя історичної події радіозв'язку. А перший сеанс поштового радіозв'язку відбувся 30 грудня 1902 року з тодішньої поштово-телеграфної контори, розташованої на розі вулиці Вітовської (нині Горького) і Конторського провулку, якого час не зберіг. Поштово-телеграфну контору очолював колезький радник Адольф Редліх.
Зазначимо: сеанс радіозв'язку відбувся на 7-й рік після його винайдення, випробування і доповіді Попова 7 травня 1895 року на засіданні фізичного відділення Російського фізико-хімічного товариства і публікації про це у газеті «Кронштадский вестник». Ось чому саме 7 травня відзначають як День радіо.
...У цій будівлі від дня її спорудження, а це друга половина XVIII століття, народжувалася, розвивалася й мужніла, прямуючи до сучасних здобутків пошта Херсонщини. І ці віхи поштового зв'язку уже навічно викарбувані на скрижалях історії.
Богдан Плекан,
прес-служба Херсонської дирекції Укрпошти.
“Новий день”.- 10.02.2005